KLICTRAVEL.CZ > Prachatice

Prachatice - Šumava

Prachatice se nacházejí v Šumavském podhůří, na jižním úpatí hory Libín v nadmořské výšce 561 m. Mají chráněnou polohu v kotlině protékáné Živným potokem a uzavřené ze západu hřebenem Libínské hornatiny, z východu hřebenem Žernovické vrchoviny.

Okresní město Prachatice je jedno z nejzdobnějších v jižních Čechách. Střed města s renesanční výstavbou byl vyhlášen městskou památkovou rezervací.
Prachaticemi a jejich okolím prochází řada naučných stezek. Prachatická větev Zlaté stezky tu začíná a dál sleduje trasu bývalé obchodní cesty. Přírodovědná stezka U Irů lípy prochází okrajem města. Naučný okruh Prachatické hradby obchází původní hradební systém města. Vyhlídková stezka Kolem Prachatic spojuje vyhlídková místa v okolí. Svatopetrská stezka je zaměřena především na historii města a blízkého okolí. Ve Zdenicích (asi 2 km východně od města) prochází první školní přírodní rezervací u nás naučná stezka Pod Vyhlídkou.

 


 
NOVINKAHotel Albatros Active  - Prachatice

Hotel Albatros Active

Hotel má k dispozici 26 reprezentativně a útulně vybavených pokojů. Všechny pokoje jsou zařízené moderním, kvalitním a důkladně vybraným nábytkem a dekoracemi. Vaše pohodlí a bezpečnost jsou pro nás absolutní prioritou. Dvoulůžkové,... [ více ]

 
NOVINKAHotel Albatros Relax  - Prachatice

Hotel Albatros Relax

Hotel má k dispozici 39 nekuřáckých pokojů s kapacitou 110 lůžek. Všechny pokoje mají komfortní a pohodlné vybavení. Dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje • Sat TV • Wi-Fi připojení zdarma • telefon s přímou volbou • koupelna se... [ více ]